Lombtrágyázás során figyeljünk arra, hogy lágy vizet használjunk, és inkább gyakrabban, hígabb oldatot juttassunk ki, mint ami a készítményen szerepel. Ezzel csökken a perzselésveszély, ami előfordulhat a kezelés hatására. Nagy melegben ne permetezzünk, mert nemcsak perzselhet, hanem a tápanyagok bomlása is gyorsabb lehet. Nagy, egészséges lombozat tud elegendő tápanyagot fölvenni ebben a formában, és lehetőleg a fiatalabb levelekre juttassuk a lombtrágyát, mert azok aktívabban veszik fel azt.
Nagyon sokféle termék van forgalomban, alaposan gondoljuk meg, melyiket választjuk.
Minél nagyobb töménységben tartalmazza a készítmény a tápelemeket, fajlagosan annál jobban jövünk ki a pénzünkből. Lehetőleg kelátként vagy szerves formában legyenek a termékben a tápelemek, mert úgy jobban, gyorsabban hasznosulnak.
Kalciumot a paprikának!
Az egyik leggyakoribb hiánybetegség a zöldségek körében a paprika csúcsbarnulása, amit a kalciumhiány idéz elő. A kifejlett bogyó csúcsán barna, rothadó vagy hosszú száraz időszakban beszáradó foltok alakulnak ki. Ez a jelenség általában nem abból ered, hogy kevés a talajban a mész, hanem a fölvehetősége gátolt.
A paprika mellett a paradicsom és a tojásgyümölcs is érzékeny a kalciumhiányra.
Ellensúlyozására kalcium-kloridot használhatunk, tápoldat formájában. Ha lombtrágyával szeretnénk orvosolni a bajt, 3-5 kezelésre lesz szükség. Megelőzni úgy tudjuk, hogy ügyelünk az egyenletes vízellátásra és kerüljük a túlzott trágyázást.
Ez is érdekelheti: