A süteményt pillanatok alatt elkapkodják a helyi termelői piacon, de a kiváló minőség miatt a családi gazdaság minden más terméke is keresett, jól fogy.
– A családunkban mindig jelen volt a mezőgazdasági termelés. A szüleink állattartással és növénytermesztéssel foglalkoztak, gyakorlatilag innen indult a „vállalkozás”. Hosszú ideig csak édesanyánk volt őstermelő, majd lassan mi is beszálltunk. Alapvetően hárman vagyunk a családi gazdaságban, az édesanyám, Kovács Lászlóné, az öcsém, Kovács László és jómagam – fogalmazott Márkusné Kovács Katalin. – Rajtunk kívül a férjem, a két lányom és családjaik is aktívan részt vesznek a munkálatokban, mind a termesztés, betakarítás, előállítás folyamatában, mind pedig az értékesítésben. A családban az egyévestől a 81 évesig mindenki a Kovács Portán dolgozik. Az idősebb lányom egyébként Szombathelyen, a Pannon Helyi Termék Nonprofit Kft.-nél dolgozott, ennek köszönhetően ő is nagyon sok mindenben tud segíteni, mint volt szakmabeli.
A megtermelt zöldség és gyümölcs egy részét idővel a család nem tudta elfogyasztani, így lépnünk kellett: 2023-ban kiváltottuk a kistermelő engedélyt, így bővült ki a családi vállalkozásunk. Első körben arra gondoltunk, ami nekünk úgymond felesleges, azt értékesítjük, aztán egyre nagyobb lett a repertoár. A kínálatban már savanyúságok, lekvárok, zöldségek és gyümölcsök is szerepelnek.
A Kovács Portának nagyon kapóra jött, hogy Felsőjánosfán megnyílt a helyi termékek piaca.
2022-ben egy nyertes pályázat keretében a falu kultúrháza mellé megálmodott egy filagóriát, melyhez kapcsolódott egy helyi termelői piac. Ennek köszönhetően 2023. márciusában megnyitotta kapuit a létesítmény. Mi azóta minden alkalommal jelen vagyunk.
A Kovács Porta folyamatosan bővíti a kínálatát, megpróbálják mind a helyieknek, mind pedig a távolról érkezőknek megmutatni a helyi és őrségi értékeket.