Nő az energiaszint
Mint már említettük, a kevesebb alkohol több és jobb minőségű alvást jelent, így kipihentebbek lehetünk a száraz január során. A Sleep and Vigilance folyóiratban közzétett tanulmány is megerősíti, hogy
A kutatásban résztvevők 35%-a nyilatkozott úgy, hogy az italozást követő napon lassabbnak, fáradékonyabbnak érezte magát, míg egy átlagos napon ezeket csak 5%-uk tapasztalta.
Javul az emésztés
Már egy kevés alkohol is befolyásolja az emésztést, mivel negatívan hat a gyomorsav és az emésztőenzimek működésére. Ennek hatására pedig gyomorbántalmak, irritáció léphet fel, akár már akkor is, ha „csak” egy pohár bort fogyasztunk a vacsora mellé.
Szebb lesz a bőr
Vízhajtó hatása miatt az alkohol a bőrnek sem tesz jót, mivel kiszáríthatja. A száraz bőr hosszú távon pedig ráncokat okozhat.
Rendszeres és nagymértékű fogyasztása jelentősen átalakítja a bőrképet is, így ha tiszta arcbőrre vágysz, inkább ne igyál alkoholt. Ha mégis fogyasztasz, gondoskodj a hidratációról: minden pohár alkoholos ital mellé igyál egy pohár vizet is!
Jót tesz a májnak
Az alkohol fokozza a gyulladást a májban, nagy mennyiségben a szerv elzsírosodáshoz vezethet. Mivel nagy szerepet játszik a vegyület lebontásában, ha nem italozunk, hatalmas terhet veszünk le májunkról.
Még nem késő belevágni a száraz január kihívásába: az alábbi egészségügyi előnyök mellett ráadásul még pénzt is spórolhatsz vele! A kezdeményezés célja a tudatos alkoholfogyasztás népszerűsítése, és remek alkalmat nyújt arra, hogy átgondold az alkoholhoz fűződő viszonyodat, fogyasztási szokásaidat.