A jövő biztosított
A Capriovus Kft. éves árbevétele 2 milliárd forint körül mozog. A teljesítménynél kiemelkedő jelentőségű, hogy figyelemmel kísérik a tojás előállítását és a tojás minőségének alakulását. Amikor az előző években a fuzárium és az aflatoxin meglehetősen erősen ijesztgetett, ők teljes bizalommal támaszkodhattak az Agrofeed-re. Ez a cég mindent, még a legkisebb nehézséget is képes volt azonnal orvosolni, ha valahol csak gyanú vetődött fel, azonnal küldték a helyszínre a saját állatorvosaikat.
A hullámvölgy, ami azért elég sima, januárban jelentkezik, majd nyáron, júliusban és augusztusban, amikor az iskolák nem üzemelnek. Olyankor viszont besegít a HORECA szektor, s emiatt sincs érezhető túltermelés náluk.
A jövőről szólva röviden csak annyit hallhattunk: innováció, mint eddig is. A Németh családban az édesapjukon kívül (aki ma is ügyvezető) a két fiútestvér dolgozik. Csaba a fiatalabb, az idősebb Zoltán, ő agrármérnök és a kereskedelmet irányítja. Itt is, ott is 2-2 gyerek jelenti a családot, és nagy megnyugvás, hogy valamennyien ezt a pályát szeretnék folytatni. A szülők ennek örülnek, és úgy állnak hozzá, hogy már előre látják, az unokák biztosan mást és újabbat akarnak, de ezt a döntést már rájuk kell bízni.