Számtalan tévhit kering azzal kapcsolatban, mi tesz jót a vércukorszint számára. A hiedelmekkel ellentétben a kulcs nem a szénhidrátforrások teljes elhagyásában rejlik. Sőt! A titok nyitja azok megfelelő párosítása, a szénhidrátok „felöltöztetése”. Ha ugyanis kiegészítjük őket más makrotápanyagokkal is, nem csak szervezetünk energiaellátottságáról gondoskodunk, de vércukorszintünk optimalizálásáról is – írja a Clean Plates.
A jó minőségű fehérjék, a szívbarát zsírok mind-mind lassítják a szénhidrátok emésztésének folyamatát. Ez pedig azért előnyös, mert így ahelyett, hogy a vércukorszint hirtelen megugrana, szépen lassan, fokozatosan fog megemelkedni. Az eredmény? Sejtjeink megfelelő ütemben jutnak a kincset érő energiaforráshoz, fókuszáltabbak leszünk, kordában tudjuk tartani étvágyunkat.
Válasszuk ezeket a nap első étkezéseként, és biztosan elkerül hosszú ideig az éhség. De akár uzsonnára, nassolnivalóként is ajánljuk a következő finomságokat.
Natúr joghurt bogyós gyümölcsökkel
Ám ez természetesen függ a joghurt fajtájától is, így semmiképp se a zsírcsökkentett verziók mellett tegyük le voksunkat. Jó választás lehet a görög joghurt vagy akár a skyr, azaz a joghurtállagú, magas fehérjetartalmú izlandi krémsajt. Utóbbi egyre több szupermarket hűtőpultjában található meg. Mindenképp figyeljünk oda a tejtermék hozzáadott cukortartalmára, a cukros verziók ugyanis kerülendőek. Válasszunk inkább natúr joghurtot, majd ízesítsük házilag.
Ehhez tökéletes alapanyagok a bogyós gyümölcsök, melyek telis-tele vannak rostokkal, ennélfogva remekelnek a vércukorszint stabilizálásában is.
Bármelyik jó választás lehet közülük, ám ha biztosra akarunk menni,
ugyanis arányaiban ez a bogyós gyümölcs tartalmazza a legtöbb rostot.
Görög joghurt mogyoróvajjal
Nem csak gyümölccsel, magvajjal is fogyaszthatjuk a népszerű tejterméket. A mogyoróvajtól joghurtunk nem csak ízletesebb lesz, de egészséges zsírtartalma is növekszik.
Egy kutatás során bebizonyították, hogy
Ez annak köszönhető, hogy fogyasztása támogatja a gyomorban lévő, jóllakottság-érzetért felelős hormonok termelődését.