Amikor a nap során először veszünk ételt magunkhoz, valóságos löketet adunk emésztésünknek. Így elengedhetetlen, hogy a reggeli kiválasztásakor egészségtámogató döntést hozzunk. Semmiképp se legyen az kávé éhgyomorra, vagy magas telítettzsírsav-tartalmú ultrafeldolgozott élelmiszer, hiszen utóbbiak nem tesznek jót emésztésünknek sem. Sőt, hosszú távon akár zsírpárnákat is eredményezhet a reggeli virsli, bacon vagy akár gyorséttermi napindító menü.
A SheFinds életmódportál elárulta, melyik az a két tipikus hiba, amit legtöbben elkövetnek reggelizéskor, és miért kerüljük el őket.
Túl sok cukrot tartalmaz a reggeli
Sokan választanak kakaós csigát, színes gabonapelyhet vagy rétegezett gyümölcsjoghurtot reggelire – pedig milyen rosszul teszik! Bármennyire is finom, gyors és egyszerű opciók, korántsem előnyös nagy mennyiségű hozzáadott cukorral indítani a napot.
Ezáltal azt vesszük észre, hogy szemeink rövid időn belül majd’ kiesnek az éhségtől. És ez csak a rövidtávú hátulütője az édes reggeliknek: hosszú távon a túlzott cukorfogyasztás gyulladást okozhat a szervezetben, valamint árthat a bél mikrobiomjának, hiszen roncsolja annak jótékony baktériumait.
Ennélfogva többet kell ennünk belőlük, hogy elérjük a telítettségérzetet. Ha pedig nem vigyázunk, a nap végére jóval több energiát viszünk be, mint amennyire szervezetünknek szüksége lenne, így hát az a felesleget zsírként fogja elraktározni. Mondanunk sem kell, hogy ezt pedig kis idő múlva tükörképünkön is viszontlátjuk.
Ha mindenképp édeset reggeliznél, készíts inkább házi gyümölcsjoghurtot magas fehérjetartalmú görög joghurtból és friss gyümölcsökből! Így elkerülheted, hogy a reggelt felesleges adalékanyagok, tartósítószerek bevitelével kezdd. Szintén jó választás a házi granola, olajos magvakkal és természetes édesítőszerekkel, például kevés mézzel elkészítve. A zabkása szintén ezerféleképp variálható, rostban gazdag reggeli: arra figyelj, hogy mindig tartalmazzon fehérjét, legyen szó akár extra joghurtról, és egészséges zsírforrást is, például natúr magvajat!